Korkeg grene Muruku grene 100cm 10 stk

Floristik24 Korkeg grene Muruku grene 100cm 10 stk Floristik24 Korkeg grene Muruku grene 100cm 10 stk Floristik24 Korkeg grene Muruku grene 100cm 10 stk

Korkeg grene Muruku grene 100cm 10 stk

Dekorationer med middelhavsantyd: Brug disse korkæggrene, også kaldet Muruku-grene, til at skabe unikke naturlige dekorationer. Brugt som dekorative grene, for eksempel dekorative grene dygtige gulvvaser. Korkæg er et træ, der er udbredt i det sydvestlige Europa og Middelhavet, og er det eneste træ i verden med en særlig bark, nemlig kork. Så stærk karakter med den mægtige, krakede bark, den knusede vækst! Disse gør korkæggrenene meget specielle dekorative elementer!

Dette bundt indeholder naturlige, kemisk ubehandlede grene. Derfor er de meget populære til udstyr til terrarier og dyr. Korkæggrene i Vollieren fungerer som ideelle aborre og giver komfort i terrariet for beboerne, da korkæggrenene minder om deres naturlige levesteder. I boligdekorationen kan du også bruge den smukkeste af alle grene, for eksempel til at fastgøre dekorative bøjler til den. Så du får også en smuk vinduesdekoration! Wind omkring små reagensglas med en tråd, og hæng dem derefter på bagagerummet. Lidt vand og friske blomster eller letplejede silkeblomster ser vidunderlige ud i det!

Korkæggrenene findes i et bundt på 10 stykker og er ca. 100 centimeter lange.

Bemærk: Dette er et naturligt produkt ! Dette betyder, at produktet udsættes for naturlige udsving og derfor kan afvige i form, farve, størrelse, bredde, længde og diameter fra de specificerede dimensioner!

Størrelse: ca. 100 cm
Farve: naturlig
Materiale: korkeg
Mængde: 10 stk


Art.Nr.: 28947
Vægt: 1,2 kg
Levering til: Forsendelse ikke muligt.

Varen er i øjeblikket udsolgt. Det kan være, at det vil være tilgængeligt igen senere.


Trægrene, stænger og grene

Artikel med kun små mængder.
Sæsonbestemte genstande kan ikke ombestilles!


Last Minute

Naturlige genstande  - alle underkategorier på et øjeblik